První číslo celokrajského elektronického časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“, který bude vycházet dvakrát ročně – letní a zimní číslo.

Prostřednictvím tohoto časopisu bychom Vám chtěli přinášet informace o zajímavých projektech, událostech a akcích v kraji v oblasti environmentální výchovy.

 
První číslo časopisu nabízí článek o významném úspěchu mladých ostravských středoškolských studentů, kteří získali 1. a 2. místo v soutěži „ Chytré hlavy pro životní prostředí“, která byla podporována Akademii věd ČR. Toto ocenění studenti převzali z rukou ministra životního prostředí Tomáše Chalupy. Dále v časopise naleznete informaci o projektu Moravskoslezského kraje zaměřeného na rozvoj sítě ekoporaden, které by měly fungovat pro veřejnost a obce. Časopis také obsahuje pravidelné rubriky, které čtenářům poradí např. jak se chovat v domácnosti šetrně vůči životnímu prostředí, doporučí mu, která místa v kraji stojí za to navštívit. Také představí činnost neziskových a příspěvkových organizací z oblasti ekologické výchovy.

 
V elektronické podobě je možné si stáhnout časopis z webových stránek Moravskoslezského kraje (http://iszp.kr-moravskoslezsky.cz/cz/temata/publikace/publikace-ke-stazeni-16541/).